1) Презентація до уроку "Ступені порівняння прикметників англійскої мови"
2) План-конспект узагальнюючого уроку
“ADJECTIVES”
Тема: Закріплення творення ступенів порівняння
прикметників англійської мови
Мета: навчальна: формувати ключові
комунікативні компетентності учнів з іноземної мови; активізувати творення
ступенів порівняння прикметників, вчити вирізняти і вживати їх у мовленні;
розвиваюча:
розвивати уміння утворювати ступені порівняння прикметників, вживати їх у
мовленні; навички оперування ступенями порівняння прикметників, їх формами;
активність, цікавість, пізнавальний інтерес
виховна:
виховувати бажання до навчальної діяльності, потребу спілкування іноземною
мовою, повагу до іноземної мови, розвивати інтелектуальні можливості учнів.
Обладнання:
підручники, зошити, НО, картки з індивідуальними завданнями, таблиця «Ступені
порівняння прикметників», таблиця на структури порівняння , роздатковий
матеріал «Тести».
План
уроку
1.
Організація класу, вітання.
2.
Оголошення плану уроку.
3.
Фонетична розминка
4. Перевірка
домашнього завдання:
а) виконання д/з на дошці;
б) завдання зі структурами as…as;
в) завдання на картках.
5. Аудіювання
тексту і виконання завдань до нього.
6. Повторення правил творення ступенів порівняння
прикметників.
7. Перевірка виконаного на картках.
8. Картки на
ступені порівняння прикметників.
9. Робота з
реченнями на дошці.
10. Робота
з таблицею (малюнки - порівняння).
11. Робота в парах (робота з тестами).
12. Аудіювання
тексту. Вибірковий диктант.
13. Робота в малих
групах і парах -творчі завдання:
1) а) перебудова речень;
б) складання власних речень.
2) у групах скласти загадку-опис
когось із учнів
класу, використовуючи ступені порівняння прикметників
14.
Підсумки уроку, виставлення оцінок, пояснення домашнього завдання.
15. Розв’язування ребусів.
16. Завершення уроку.
Хід уроку
1.
Організація класу, вітання.
I am glad to
see you, good morning!
2.
Оголошення плану уроку.
Today we have much work to do.
First of all we will check your homework and recollect the grammar rules. After
that we will do many different exercises to activate the degrees of comparison
of adjectives. I hope you will work well. Are you ready? So, let us start.
3. Warm – up:
Good – better - the
best.
Never have a rest.
Till good is better
And better is the best.
4. Перевірка домашнього завдання:
So,
it’s time to check your homework.
а) один учень біля дошки починає
виконувати д/з, пов’язане із ступенями порівняння
б) інший
учень – за дошкою виконує індивідуальне завдання з картки, наприклад:
Вставити, де потрібно, «as» чи «so»:
1. He is … strong … his father.
2. Bob is not … good sportsman … his trainer.
3. Ann is … quick … her friend.
в) троє
учнів одержують картки з індивідуальними завданнями:
Утворити ступені порівняння прикметників:
Картка № 1
Long, short, tall, big, interesting, good, small.
Картка № 2
Important, large, busy, high, bad, little.
Картка № 3
Clean, dark, polite, happy, modern, strong, thick.
5.
Аудіювання тексту і робота з ним.
And
while your classmates are very busy, listen to this text attentively. Be ready to answer the questions and find adjectives :
“A year has four seasons. Winter is the coldest one. It has three
months: December, January and February. It is much snow in winter. The trees
and buildings are white with snow. The nights in winter are longer
and the days are shorter. January is the coldest month. February
is the shortest one. December is the darkest month. But children
like winter because they skate, ski and make the funny snowmen.”
The questions to
check comprehension. (Питання для
перевірки розуміння тексту):
1. What
season is it now?
2. What is
the shortest month?
3. What is
the coldest month?
4. What is
the darkest month?
5. Is
December longer than February?
6. Are the
nights longer than the days in winter?
7. Is February
as long as December?
8. Is
December as cold as January?
9. Do you like winter?
6. Повторення правил творення ступенів
порівняння прикметників.
(На дошці – таблиця «Ступені порівняння прикметників». Вчитель зазначає, що
відповідаючи на питання, діти використовували ступені порівняння прикметників.
Запитати про способи творення ступенів порівняння прикметників у англійській
мові. Учні розказують відомі їм правила)
7.
Перевірка виконаних д/з та завдань на картках.
It is time
to check your tasks:
а) під час перевірки д/з, взяти для
контролю зошити у двох учнів
б) запитати про структури порівняння
в) перевірити виконання на картках ( у
трьох учнів), учні в цей час записують число у зошитах)
8.
Картки на ступені порівняння прикметників.
There are small cards on your
desks. I’ll tell you the Ukrainians words and you’ll call me the English forms
which are in your cards
(Перед учнями на маленьких картках записані прикметники і їхні ступені
порівнянь. Я називаю український прикметник, а діти знаходять їх англійські
відповідники)
Сильний –
strong – stronger -the strongest
Холодний –
cold – colder – the coldest
Старий –
old – older – the oldest
Теплий – warm – warmer – the warmest
Ввічливий – polite – politer – the politest
Високий –
high – higher – the highest
Важкий – difficult – more difficult – the most
difficult
Сучасний –
modern – more modern – the most modern
9.
Робота з реченнями на дошці.
The next task is: you see some sentences on the blackboard. Find the adjectives and explain
them:
1. This
sportsman is the strongest.
2. Your
exercise is more difficult than that one.
3. Good health
is better thing than the best medicine/
Open the
brackets and put the adjectives in the correct forms:
1. She is
(tall) than her sister.
2. My mother
is (young) than my father.
3. Kyiv is
(old) than Odessa .
10.
Робота з таблицею (малюнки - порівняння).
Compare these pictures, please. Use the
structure of comparison.
(На дошці – таблиця, на якій п’ять розділів по чотири малюнки у кожному.
Кожен малюнок позначений A, B, C, D. Їх потрібно порівняти, використовуючи
дані прикметники і структури порівняння as… as not as…as than :
Big / small
Short / long
Expensive / cheap
Young / old
Good / bad)
11.
Робота в парах з тестами .
On your desks
there
are the tests. Read the problem and choose the correct answer. (На
партах перед учнями – тестові завдання. Учні читають завдання і вибирають
правильну відповідь)
Test
1. I met (good) friend yesterday.
a) goodest, b) better, c) the
best
2. Ann is
(young) in her family.
a) the youngest, b) the young,
c) young
3. Henry
is not (strong) his elder brother.
a) as strong as, b) strong as,
c) stronger
4. - It isn’t very warm today, is it?
- No, it was (warm) yesterday.
a) more warm, b) warmer, c)
the warmest
5. Your friend
looked upset yesterday. I’m glad he looks (happy).
a) more happy, b) happier, c)
the happiest
6. Where is
(near) post-office, please?
a) the nearest, b) next, c)
nearest
7. That’s
(good) film I’ve ever seen.
a) good, b) the goodest, c)
the best
12.
Аудіювання. Вибірковий диктант.
(Учитель читає речення, один учень працює біля дошки, всі інші у зошитах
виписують пари прикметників . Потім виконується перевірка зробленого):
1. This building is very old.
- It’s the oldest building in the
town.
2. It was a very happy day. -
It was the happiest day of my life.
3. It’s a very good film. -
It’s the best film I’ve ever seen.
4. She’s a very popular
singer.- She is the most popular
singer in our country.
5. It was a very bad mistake.
- It was the worst mistake I’ve ever
made.
6. It’s a very pretty
village. - It’s the prettiest
village I’ve ever seen.
7. It was a very cold day. -
It was the coldest day of the year.
8. He is a very interesting
person. - He is the most interesting
person I’ve ever met.
13. Робота в малих групах і парах - творчі
завдання:
1. Перебудувати
речення, які читає вчитель, скласти свої речення
1. I
am young. – I am younger than he.
2.
Victor is a tall boy.
3.
Kyiv is a large city.
4.
The Vorskla is a long river.
5.
It’s a big car.
6. My
chair is comfortable.
2. У
групах по декілька учнів скласти загадку-опис когось із учнів класу,
використовуючи ступені порівняння прикметників
14. Підсумки уроку, виставлення оцінок,
домашнє завдання.
OK! Well done! You’ve done a
lot of work today. Your marks are…Your home task for the next time will be…
15. Розв’язування ребусів (зашифрувати
простий іменник, після розкодування підібрати до нього прикметники, ввести в
речення, використовуючи структури порівняння)
16. Завершення уроку: Thank you for
the lesson. Good Bye!
3) Презентація до відкритого уроку "My favourite writer"
4) Шекспірівський кросворд
5) “БЕЗПЕЧНА ПОВЕДІНКА НА ДОРОГАХ - ROAD SAFETY ”
Завдання англійською мовою до бінарного уроку “БЕЗПЕЧНА ПОВЕДІНКА НА ДОРОГАХ - ROAD SAFETY ”. Весь матеріал готується до друку у журналі.
5. Work in pairs. ( Робота в парах).
(Вчитель
показує слайди (див. нижче) з написаними правилами дорожнього руху. Учням роздаються картки,
на яких надруковано переклад цих правил українською мовою по одному на парту.
Учні знаходять переклад правил, озвучують їх.)
Правила
– слайди:
1.
Cross the street оnly at the crossing.
2.
Cross the street in front of the tram.
3.
You must not ride a bicycle along the street.
4.
Use the underground crossing.
5.
Do not play in the street.
6.
Do not catch on a tip-up lorry.
7.
You must wait a little.
8.
You must wait for the green light when a traffic light
is yellow.
9.
You must not catch on the tram.
10. When the traffic light is red you must not cross the
street. Wait!
11. You can cross the street when the traffic light is
green.
12. You must not walk along the highway; you must walk on
the pavement and keep the left.
6) Інсценізація казки "Вовк та семеро козлят"
7) Зразки англійских ребусів
8) Цікаві завдання
З'єднай англійскі букви - відгадай слово.
Знайди і зафарбуй букви англійского алфавіту.
9) Власні вірші
На уроках англійської мови у молодших класах я часто використовую власні вірші з підстановкою. Вашій увазі пропоную декілька таких віршів. У подальшому стаття буде доповнена і розширена:
Чорний – black - пухнастий кіт
Тихо
сів коло воріт.
Може
мишка сіра - grey
Пробіжить
біля дверей.
***
Готував кіт вінегрет .
Ой, господар котик – cat.
***
Один,
один - one, one.
До
нас прийшли веселі гості
І
присіли на диван.
Дитячі міні-проекти
Дітям дуже подобається виконувати міні-проекти.
Немає коментарів:
Дописати коментар